Cisco SD-WAN: Yepyeni Bir WAN Deneyimi!

Cloud (bulut) uygulamalarının yaygınlaşması, görsel ve sesli iletişimin iş yaşamının vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi güvenilir ve yüksek performanslı iş ağlarına duyulan ihtiyacı arttırıyor. Cisco SD-WAN tam da bu ihtiyaçları karşılayan yepyeni bir WAN deneyimi! Cisco SD-WAN nedir? Cisco SD-WAN güvenliği nasıl sağlar? Cisco SD-WAN sağladığı faydalar nelerdir? Cevapları yazımızda!

Cisco SD-WAN, altyapıdan bağımsız çalışan ve tüm özelliklerini bu ilke üstünden inşa eden yepyeni bir WAN deneyimi sunuyor. Bu sayede 1400’den fazla uygulamayı ve ağ performansını izlemek ve sorunları hızlı bir şekilde çözmek mümkün oluyor. Cisco SD-WAN Prob veya ek donanım olmadan iş amaçlı politikaları, ağın tamamında dağıtabiliyor ve DNA Center ve ACI Anywhere ile sağlanan entegrasyonlarla kampus, DC ve WAN networklerinde uçtan uca görünürlük ve güvenlik kurallarıyla yönetebiliyorsunuz.

Cisco SD-WAN Güvenliği Nasıl Sağlar?

Cisco SD-WAN’da iletişim IPSEC üzerinden şifreli olarak gerçekleştiriliyor. Routerlar üzerindeki güvenlik duvarı özellikleriyle iletişim güvenliğini arttırabilir ve segmentasyon yaparak, farklı trafik tiplerini birbirinden ayırabilirsiniz. L7 Firewall, IPS, URL Filtreleme, SSL Inspection ve Malware Analizi gibi gelişmiş güvenlik özelliklerini doğrudan SD-WAN bileşenleri üzerinde ya da SD-WAN - Cisco Umbrella entegrasyonu ile Cisco SASE mimarisi kapsamında kullanabilirsiniz.

sd wan cisco

Cisco SD-WAN ile Maliyetler Nasıl Düşer?  

Cisco SD-WAN, ekipmanları DPI özelliği sayesinde uygulamalarınızı algılıyor ve uygulamalarınız için SLA bazlı kriterler belirleyerek, trafiğin hangi hat üzerinden gönderilmesi gerektiğini belirlemenizi sağlıyor. MPLS maliyetinizi azaltmakiçin birden fazla hattı aynı anda kullanabilme özelliği sunuyor ve aynı zamanda merkezi yönetim kabiliyeti ile OPEX maliyetini azaltmanızı sağlıyor.

Cisco SD-WAN’ın Avantajları Nelerdir?

  • Kurumsal ölçekte basitlik sunuyor. Binlerce tesis arasında politika uygularken Cisco SD-WAN kurulumunu ve güvenliği, bulut yönetimi merkezileştirilerek kolaylaştırılabiliyor.
  • Gerçek zamanlı analiz, görünürlük ve kontrol ile bulut tabanlı ve uygulama performansını optimize ederek kullanıcı verimliliği artıyor.
  • En iyi tehdit algılama zekasıyla yerleşik güvenlik veya bulut güvenliğini daha hızlı dağıtarak kullanıcıları, cihazları ve uygulamaları koruyor.

Buluttaki bir kullanıcıya veya uygulamaya bağlanmak için bulut öncelikli mimari ile esneklik sağlıyor.

SD WAN’A GİRİŞ 2: Veri Trafiğiniz ve Operasyonel Süreçleriniz Daha Hızlı

Hızlı olmak, pek çok konuda fark yaratan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor...

Devamını Oku

SD WAN’A GİRİŞ 1: Daha Kolay Bir Ağ Yönetimi

Teknoloji, gündelik hayatımızı kolaylaştırmaya her geçen gün devam ederken kendisine...

Devamını Oku

Red Hat Openshift

Bulut teknolojilerinin en temel bileşenlerinden ‘Container’ların, dağıtım ve yönetimi...

Devamını Oku

Cisco Meraki: Bulutların Üstündeymiş Gibi

Gün geçtikçe bulut teknolojilerini kullanan işletme sayısı artıyor. Adı üstünde: Bulut...

Devamını Oku

Cloud Collaboration güvenli mi? Cloud mu On premise çözüm mü?

Bulut teknolojileri tabi ki özellikle bazı sektörler için güvenlik...

Devamını Oku

Neden Cisco İş Birliği Çözümleri?

Bugün dünyada bir kurumun tüm gerçek zamanlı iletişim...

Devamını Oku

Kariyer Fırsatları

En ileri teknolojilerle çalışırken,
yeni bakış açıları sunmaya hazır mısınız?

İletişim

Aklınıza takılan her konuda bizimle
iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.