Red Hat Eğitimlerinden Yararlanmanız için Sunulan Fırsatlara Bakış

Hazırlayan: Doğa Karaman – Sekom - Red Hat Eğitim Satış Sorumlusu

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, birçok özgür yazılım projesini bünyesinde bulundurmakta ve var olan projelere destek vermektedir. Türkiye’de Red Hat’in ilk Premier Red Hat iş ortağı olan Sekom, 2023 yılı itibarıyla Red Hat Advanced Training Partner olarak atandı. Red Hat Enterprise Linux, Red Hat JBoss Middleware, DevOps ve bulut gibi konuları kapsayan eksiksiz Red Hat Training kurs ve sertifika portföyüyle Sekom, BT profesyonellerinin, gerekli becerileri ve uzmanlığı kazanmasına aracılık ederek açık kaynak teknolojilerine yapılan yatırımlardan en fazla faydanın elde edilmesine yardımcı oluyor.

Red Hat, modern teknolojiye yön veren bir üretici olarak katma değerli eğitimler ile profesyonellere katkı sağlıyor. IDC Raporlarına göre, Red Hat eğitimi almış ve sertifika sahibi bir personelin, sertifikası olmayan çalışanlara göre daha fazla beceriye ve daha güçlü teknolojik bilgiye sahip olduğunu, meslektaşlarına kıyasla %24 daha yüksek verimlilik sağladığını, eğitim alan personelin %65 daha hızlı güvenlik risklerini belirlediğini ve işe alımda teknik açıdan kolaylık yaşayıp, görev süresinin sertifikasız çalışanlara kıyasla %8 daha uzun olduğunu ortaya koyuyor.

Söz konusu yazılımların en güncel versiyonlarıyla verilen eğitimler sonrasında verilen sertifikalar tüm dünyada kabul görüyor, kariyerinize ve iş hayatınıza büyük yarar sağlıyor. Hangi eğitimden başlayacağınıza karar vermek için öncelikle bilgi seviyenizi ölçmek istiyorsanız bu konuda Red Hat Skills Assessment adresini ziyaret edebilirsiniz. Yol haritanızı belirlemeniz için, Red Hat tarafından hazırlanmış Skills Path ile başlangıç eğitiminizden gireceğiniz sınavlara kadar eğitim yolculuğunuzu çizmek sizin elinizde.

Red Hat eğitimlerine 4 farklı şekilde katılabilirsiniz:

    1 - Classroom Training: Eğitmen eşliğinde tek ya da grup şeklinde alınır.

    2 - On Site Training: Eğitimde 6-20 arası katılımcı olur. Bir eğitim merkezinde veya çevrim içi olarak firmanız/ekibiniz için hazırlanan özel eğitimdir.

    3 - Virtual Training: Canlı eğitime benzer şekilde, eğitmenle etkileşim halinde yapılır. Günde 5.5- 6 saat sürmektedir ve sanal laboratuvar makineleri de eğitime dahildir. 2023 yılı itibarıyla, Virtual eğitimler Türkçe olarak da verilmeye başlanmıştır.

    4 - Self-Paced Training: 90 güne kadar sistem kullanılır. 10 farklı dil seçeneği ile 80 saatlik bulut tabanlı laboratuvarlar içerir.

Red Hat Classroom Training
Red Hat On Site Training
Red Hat Virtual Training
Red Hat Self Paced Training

Tüm bunların dışında, “Red Hat Learning Subscription aboneliği” ile birçok farklı eğitimin videoları, uygulamalı laboratuvar ortamları, eğitim kitapları ve sertifikasyon sınavı kolayca ulaşılabilir hale geliyor. Esnek bir platformda, uygun maliyetlerle 1 yıl boyunca tüm hizmetlere rahatça erişebilirsiniz.

Eğitim ve sınavların sonucunda teknik olarak Linux dünyasına daha bütünsel ve sistematik bakıyor olacaksınız. Yine IDC Raporunda bir katılımcı bunu şöyle açıklıyor: “Eğitimlerin nasıl yapılandırıldığı ve sonunda gerçekleşen sınavların neyi test ettiğini gördüğümde sertifikasyonun ne kadar önemli olduğunu anladım. Sınavın bir parçası olarak kursiyerlerin, ortamı kendilerinin inşa etmesi gerekiyor ve bu da, bunu nasıl yapacaklarını iyi bilmeleri anlamına geliyor. Bu çok değerli..”*

*The Business Value of Red Hat Solutions Compared to Unpaid Alternatives

Red Hat yolcuğunuza başlamak ve merak ettiklerinizi keşfetmek için Red Hat Eğitimleri uzmanlık sayfamızı ziyaret edin!

Red Hat Eğitimlerinden Yararlanmanız için Sunulan Fırsatlara Bakış

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, birçok özgür yazılım projesini bünyesinde bulundurmakta ve var olan projelere destek vermektedir. Türkiye’de Red Hat’in...

Devamını Oku

red-hat-openshift-4.11

Security Context Constraint (SCC), Red Hat OpenShift’in podlarına has bir RBAC (Role-based Access Control)...

Devamını Oku

JUNIPER BNG ÇÖZÜMLERİ

BNG, İSS (İnternet Servis Sağlayıcı) tarafından verilen geniş bant erişim hizmetlerine, abonelerinin erişimini sağlayan bir servis noktasıdır...

Devamını Oku

Red Hat Openshift

Bulut teknolojilerinin en temel bileşenlerinden ‘Container’ların, dağıtım ve yönetimi...

Devamını Oku

Cisco SD-WAN: Yepyeni Bir WAN Deneyimi!

Cloud (bulut) uygulamalarının yaygınlaşması, görsel ve sesli iletişimin iş yaşamının vazgeçilmez...

Devamını Oku

Cloud Collaboration güvenli mi? Cloud mu On premise çözüm mü?

Bulut teknolojileri tabi ki özellikle bazı sektörler için güvenlik...

Devamını Oku

Kariyer Fırsatları

En ileri teknolojilerle çalışırken,
yeni bakış açıları sunmaya hazır mısınız?

İletişim

Aklınıza takılan her konuda bizimle
iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.