Red Hat Openshift

Bulut teknolojilerinin en temel bileşenlerinden ‘Container’ların, dağıtım ve yönetimi için hazırlanmış bir platform olan Red Hat OpenShift ürünü; kurumlara operasyon, üretim, insan kaynağı, donanım ve finansal açıdan çeşitli faydalar sağlamaktadır.

Günümüzde iş hayatı eskiye göre çok daha hızlı, bugün yapabildiğimiz birçok şeyi yakın yıllara kadar sadece hayal edebiliyorduk. Teknoloji, açık kaynak topluluklar ve daha yeni iş birliği yöntemleri, yepyeni iş fikirlerinin oluşturulup hayata geçirilmesine öncülük ediyor.

Günümüzde herhangi bir yerde, herhangi bir alanda iş yapan herhangi bir kurum, özgün bir fikir ile müşteri değeri olan ve fark yaratan bir ürün ortaya çıkarıp, bu ürünle herkesle eşit şartlarda rekabet etme şansına sahip. Bu imkanı veren şey ise; fikirlerini hayata hızlıca geçirebilmelerini sağlayan bulut teknolojileri. İster iç, ister dış müşteri için olsun, bir fikri değere dönüştürebilmek ancak sizin bir uygulamayı ne kadar hızlı bir şekilde hayata geçirebildiğinize bağlı.

Bir uygulamayı ne kadar çabuk geliştirir ve pazara sunarsanız, işinizde o kadar fark yaratır, müşteriye ulaşır ve böylece karlılığınızı artırabilmek için yeni yollar yaratmış olursunuz. Bunun yolu ise yeni teknoloji ve yöntemleri kullanmaya bağlı. Container ve Kubernetes teknolojileri, DevOps teorisini uygulayabilmeyi, mikroservis mimarisini kullanmayı ve buna bağlı olarak bulut tabanlı uygulamalar geliştirmeyi mümkün kılıyor.

Biz, bu tip uygulamaları bulut ortamında hayata geçirmek için kullanılabilecek en iyi platformun Red Hat Openshift olduğunu düşünüyoruz.

OpenShift ve genelde de Red Hat şu prensiplere dayanmakta:

 • Yenilikçi fikirler açık kaynak topluluklarında oluşmakta ve Red Hat bu toplulukların gelişmesine katkı sağlamak ve burada üretilen değeri müşterilerinin faydasına sunabilmek için kendini en iyi konumlandırmış şirkettir.
 • Müşterilerin uygulamalarını bulut ortamlarında koşma talepleri var ancak diğer yandan özellikle çoklu bulut kullanımının getirdiği operasyonel zorluluğu da azaltmak istiyorlar. Burada OpenShift müşterilere istikrarlı bir geliştirme ve operasyon tecrübesi sunuyor.
 • Bildiğimiz gibi tek bir geliştirici profili yok diğer yandan geliştiricilerin çok farklı yapılandırma ayarlarıyla üretime almak istedikleri uygulamalar var. İhtiyaç duyulan bu esnekliği Openshift hem geliştiricilere hem de çeşitli tipteki uygulamaya sunabilmektedir.

Red Hat OpenShift container tabanlı yazılımların dağıtım (deployment) ve yönetimi için kurumsal kalitede bir üründür.

Red Hat, proje sponsoru Google’ın haricinde en büyük kurumsal Kubernetes geliştiricisidir ve Red Hat yüzlerce açık kaynak projeyi üretime hazır, kararlı ve güvenli kurumsal ürünler haline getirdi. OpenShift de bunlardan biridir.

Tüm bunların yanında Openshift uygulama geliştiricilere yeni nesil uygulamalarını yaratmak için de birçok kolaylık sağlayan bir ortam sunmaktadır.

Bulut tabanlı uygulamalar geliştirebilmek ve üretime alabilmek için bir araya getirilmesi gereken uygulama ve geliştirici servislerine diğer taraftan izleme araçlarına kadar onlarca farklı bileşene ihtiyaç vardır.

Red Hat OpenShift sizi bu karışıklıktan soyutlayarak, geliştiricilerin üretkenliğini arttırmak için yardımcı olur.

Uygulamalarınız için ne mimari seçtiğiniz, geliştiricilerin hangi programlama dilini daha faydalı bulduğu ve hangi servisleri kullandığınızdan bağımsız olarak Openshift size, build, test, deploy, izleme araçlarını da içeren, uygulamalarınızı geliştirebilmeniz için tek ve istikrarlı bir ortam sağlar.

Çevik yönetişim ve DevOps süreçlerinizi de destekleyerek ürünlerinizi (uygulamalarınızı) hızlıca pazara sürmenize yardımcı olur.

OpenShift’in içinde toplanan tüm bu yeni teknoloji ve araçların oluşturduğu bütünlük ile müthiş bir iş değeri üretmenize yardımcı olur.

Red Hat OpenShift ile;

  • Kubernetes ile ileri seviyede otomatize edilmiş ve çevik bir orkestrasyonu
  • Infrastructure as code yapıya geçişi
 • İş uygulamalarını etkileyen plansız kesintileri azaltarak çalışanların verimliliğinin arttırılmasını
  • IT bakım/destek ve güvenlik personelinin bu işler için harcadığı sürenin azaltılmasını
  • Geliştirme takımlarının iş birimlerinin ihtiyaçlarını, yeni uygulama ve özellikleri daha kısa zamanda ve daha sık bir şekilde tamamlayarak karşılamasını
 • Geliştirme verimliliği ve operasyonel ölçekleme ve çeviklik sağlayan, monolit uygulama mimarisinden mikroservis mimariye geçişi
 • Waterfall yazılım geliştirmeden, çevik geliştirmeye dönüşümü

DevOps takımları ile operasyon ve geliştirme arasındaki duvarın kaldırılmasını sağlarsınız.

SD WAN’A GİRİŞ 2: Veri Trafiğiniz ve Operasyonel Süreçleriniz Daha Hızlı

Hızlı olmak, pek çok konuda fark yaratan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor...

Devamını Oku

SD WAN’A GİRİŞ 1: Daha Kolay Bir Ağ Yönetimi

Teknoloji, gündelik hayatımızı kolaylaştırmaya her geçen gün devam ederken kendisine...

Devamını Oku

Red Hat Openshift

Bulut teknolojilerinin en temel bileşenlerinden ‘Container’ların, dağıtım ve yönetimi...

Devamını Oku

Cisco SD-WAN: Yepyeni Bir WAN Deneyimi!

Cloud (bulut) uygulamalarının yaygınlaşması, görsel ve sesli iletişimin iş yaşamının vazgeçilmez...

Devamını Oku

Cisco Meraki: Bulutların Üstündeymiş Gibi

Gün geçtikçe bulut teknolojilerini kullanan işletme sayısı artıyor. Adı üstünde: Bulut...

Devamını Oku

Cloud Collaboration güvenli mi? Cloud mu On premise çözüm mü?

Bulut teknolojileri tabi ki özellikle bazı sektörler için güvenlik...

Devamını Oku

Neden Cisco İş Birliği Çözümleri?

Bugün dünyada bir kurumun tüm gerçek zamanlı iletişim...

Devamını Oku

Kariyer Fırsatları

En ileri teknolojilerle çalışırken,
yeni bakış açıları sunmaya hazır mısınız?

İletişim

Aklınıza takılan her konuda bizimle
iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.