SD-WAN Teknolojisinin Gözdesi Cisco Meraki Çözümünün 4 Faydası

Geleneksel ağ yönetiminde birden çok şubesi olan işletmeler teknolojik anlamda esnekliğe sahip olamadıkları için ciddi bir iş yüküyle karşı karşıya kalıyorlar. Bu da operasyonel faaliyetlerde ihtiyaç duyulan hızı yakalamakta sorun yaşamalarına sebep oluyor. Teknolojik gelişmelerle beraber şirketlerin kendi içlerinde kurguladıkları ağ altyapısını daha verimli kullanabilmeleri için belli çözümlere ihtiyaç duyuluyor. En trend çözüm bu noktada SD-WAN teknolojisi.

Birden çok şubesi olan işletmeler için ağ bağlantısını tek merkezden ve tek ara yüzden yönetme imkanı sunan SD-WAN, gün geçtikçe daha fazla konuşuluyor. İşletmeler de SD-WAN teknolojisinin sunduğu yönetim kolaylığına gereksinim duydukları için sadece bu kaçınılmaz geçişin zamanı ve seçilecek çözümün ne olacağı üzerine kafa yoruyorlar.

SD-WAN teknolojisinin faydalarından kısaca bahsedersek üzerinde duracağımız en temel noktalar şöyle:

  • Tek ara yüzden tüm altyapıyı kontrol edebilme imkânı
  • Hat kalitesini uygulama bazlı yönlendirmelerle yönetebilme
  • Süreçleri kolayca kontrol ederek daha az iş gücüne ihtiyaç duyma
  • Düşük maliyetlerle güvenli şirket içi ağ bağlantısına erişebilme

Zamanlama konusunda geçiş için doğru zamanı düşünen işletmelerin karar vermeye çalıştıkları konulardan biri de hangi SD-WAN çözümünü seçecekleridir. İşletmenin büyüklüğüne göre değişen ihtiyaçlar burada belirleyici bir yerde duruyor. Bu noktada, Cisco’nun sunduğu Meraki çözümünün tercih edildiğini görüyoruz.  

Cisco Meraki’nin Kullanıcılarına Sunduğu 4 Ana Değer Zinciri Nelerdir?

Kablosuz Yerel Ağ Araçları Sayesinde En Hızlı ve En Geniş Kapsama Alanı

 Cisco Meraki çözümü farklı ihtiyaçları karşılayabilecek kablosuz erişim noktası çeşitliliğine sahiptir. Bulut desteği sayesinde kolayca devreye alınır, yönetilir ve kullanım istatistikleri ile performans takibi yapılabilir. Ayrıca Network Analytics özelliği ile son kullanıcı problemlerinin kolayca tespit edilmesini sağlar. İşletmeler, kullandıkları sisteme giriş yapan ziyaretçi ya da kullanıcı hareketlerini izlemek için herhangi bir ek ödeme yapmak zorunda kalmadan takip işlemlerini gerçek zamanlı sürdürebilirler.

Güvenliğinizi Maximum Seviyeye Çıkarın

Ağ altyapıları söz konusu olduğunda yüksek kalite, işletmeler için sürdürülebilir ve kesintisiz bir veri trafiği için önem kazanır. Cisco Meraki MX güvenlik cihazları işletmelerin sürdürülebilir ve kesintisiz veri trafiği ihtiyacına tam cevap verir. Bulut tabanlı çalışıyor olsa da kurumda ve yönetimde kullanıcılarına sunduğu basitlik sayesinde şirket içinde kurgulanan SD-WAN çözümleri kadar güvenilirdir. Buluta sadece yönetim ve raporlama için gerekli olan bilgiler gönderilir. Veri trafiğiniz ise WAN hatlarınız üzerinden doğrudan ilgili noktaya aktarılır.

Hızlı Konfigürasyon

SD-WAN teknolojilerinde konfigürasyon kolaylığı en çok dikkat çeken özelliklerden biridir. Cisco Meraki çözümüyle sadece SD-WAN cihazlarınızı değil aynı zamanda anahtarlarınızı ve kablosuz cihazlarınızı da aynı bulut merkezli yönetim sistemi üzerinden kontrol edebilirsiniz. Örneğin ağ altyapısında binlerce anahtar portunun konfigürasyonu hızlıca yapılabilir ve tek merkezden ağ cihazlarının ve kullanıcıların durumu rahatlıkla izlenebilir.

Mobil Yönetim Cisco Meraki Solutions

Pandemiyle beraber uzaktan çalışma iş modellerine geçiş, işletmelerin seçtikleri uygulama ve diğer iş çözümleri için öncelediği özelliklerden biri oldu. Uzaktan bağlanma avantajının sağladığı faydalara odaklanırken güvenlik politikalarına uyumluluk da işletmelerin öncelikleri arasında. SD-WAN teknolojisi içinde Cisco Meraki çözümü uzaktan bağlantıyı mümkün kıldığı gibi mobil uygulama üzerinden sağladığı erişim avantajıyla da dikkat çekiyor. Hem masa üstünde hem de mobilde çalışan Cisco Meraki çözümü, işletmelerin mobil yönetimini sağladığı için ayrıca tercih sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Cisco Meraki Nasıl Çalışır?

Cisco Meraki çözümünde ağ altyapısını kurgulamak için gerekli olan cihazların kurulumunu yapmak oldukça basittir

Cisco Meraki, pek çok büyüklükteki işletmeler için uygun bir çözümdür.

Cisco Meraki Çözümünü Gözde Yapan Nedir?

Cisco’nun sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübesi, SD-WAN teknolojisi için sunduğu çözümün güvenirliği açısından kendi başına önemli olmasını sağlıyorken net çıktıları da Meraki çözümünü daha önemli bir noktaya taşıyor. Bu net çıktıları şöyle özetleyebiliriz:

  • Kurulumdaki basitlik ve hız
  • Konumdan bağımsızçalışabilme esnekliği
  • Cihazların durumunu anlık takip ve cihazlara anlık müdahale etme imkanı
  • İşletim maliyetlerinden tasarruf edebilme imkanı

Cisco Meraki ile SD-WAN teknolojisine geçişte odaklanılan noktalar, işletmelerin bulut tabanlı çözüm tabanlı çözüm arayışlarına sürdürülebilirlikle ve kolaylıkla cevap veriyor

SD WAN’A GİRİŞ 1: Daha Kolay Bir Ağ Yönetimi

Teknoloji, gündelik hayatımızı kolaylaştırmaya her geçen gün devam ederken kendisine...

Devamını Oku

Red Hat Openshift

Bulut teknolojilerinin en temel bileşenlerinden ‘Container’ların, dağıtım ve yönetimi...

Devamını Oku

Cisco SD-WAN: Yepyeni Bir WAN Deneyimi!

Cloud (bulut) uygulamalarının yaygınlaşması, görsel ve sesli iletişimin iş yaşamının vazgeçilmez...

Devamını Oku

Cisco Meraki: Bulutların Üstündeymiş Gibi

Gün geçtikçe bulut teknolojilerini kullanan işletme sayısı artıyor. Adı üstünde: Bulut...

Devamını Oku

Cloud Collaboration güvenli mi? Cloud mu On premise çözüm mü?

Bulut teknolojileri tabi ki özellikle bazı sektörler için güvenlik...

Devamını Oku

Neden Cisco İş Birliği Çözümleri?

Bugün dünyada bir kurumun tüm gerçek zamanlı iletişim...

Devamını Oku

Kariyer Fırsatları

En ileri teknolojilerle çalışırken,
yeni bakış açıları sunmaya hazır mısınız?

İletişim

Aklınıza takılan her konuda bizimle
iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.