Webex Calling Dünyasına Hoş Geldiniz

Sıklıkla kullanmış olduğumuz ve hepimizin hayatına giren Webex artık sadece bir “web konferans yazılımı” olmanın çok ötesine geçmiş durumda. Webex Calling ile birlikte web konferans, mesajlaşma, hibrit ve bulut tabanlı bir iletişim altyapısının yanında tüm cihazlarınızı bulut üzerinden zenginleştirilmiş admin portalı, raporlama ve analiz modülleri ile yönetebileceğiniz bir platforma sahip olabilirsiniz.

Webex Calling öncesinde şirketiniz dışındaki PSTN numaralarını aramak için hibrit bir yapı kullanmanız ve Cisco Unified Call Manager (CUCM) ile bulut yapınızı entegre etmeniz gerekirken, artık kullanacağınız bir Lokal Gateway aracılığıyla PSTN hatlarınızı herhangi bir On-Premise santrale ihtiyaç duymadan çağrı almak ve çağrı göndermek için kolaylıkla kullanabilirsiniz. Auto-Attendant özelliği ile karşılama anonsları oluşturabilir ve şirketinizi arayan kişileri bu anonslar ile karşılayabilirsiniz.

Cisco Webex Calling (Bulut Santal Çözümleri)

Webex Calling kullanımından önce, masaüstü IP telefonları bulut üzerine kaydedilemiyor sadece video konferans tipi cihazları Webex‘e kayıt ederek kullanabiliyordu. Webex Calling ile gelen yeni özellikler, artık IP telefonlarınızı da bulut üzerine kolaylıkla taşımanızı sağlar. Kullanım sağlamak için MPP firmware migration yapmanız yeterli olmaktadır.

Webex Calling Phone Firmware Migration

Sıfırdan bir santral kurduğunuz durumlarda ise sahip olduğunuz telefonların aktivasyonlarını tek tek veya toplu olarak saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Webex Calling Activation Code Onboarding

Sıfırdan aktivasyon yaptığınız veya hali hazırda taşıdığınız santralinizi bulut üzerine kayıt ettiğiniz durumlarda tüm gelişmiş Cisco Unified Call Manager özelliklerini kullanabilmeniz mümkün olur.

Cisco Unified Call Manager Özellikleri

Webex Calling Administration portali üzerinden Cisco Unified Call Manager üzerinden yapabildiğiniz detaylı konfigürasyonları (arama özelliği, konum, site ve grup özelliği, cihaz konfigürasyonu, rutin plan vb.) yapabilir ve  On-Premise sisteminiz üzerindeki tüm alışkanlıklarınızı bulut üzerine taşıyabilirsiniz.

Arama planlarınızı daha önce kullanmış olduğunuz ön eklerle ve yetkilerle düzenleyebilirsiniz. Kullanım deneyiminizde değişiklikler olmadan sisteminizi buluta kolayca taşıyabilirsiniz.

Webex Calling Administration Portal

Özetle artık sadece Endpoint ve Lokal Gateway yatırımı yaparak tüm iletişim altyapınızı bulut üzerine taşıyabilirsiniz. PSTN numaranızla altyapınızı entegre edebilir ve IP telefonlarınızı buluta kaydedebilirsiniz. Webex kullanıcılarınız veya IP telefon ve video konferans kullanıcılarınızın sahip olacağı DID numarası çağrı alma veya gönderme yeteneklerinin kullanımını mümkün kılar.

Tüm bu sebeplerden dolayı buluta geçmenin önünde artık hiçbir engel kalmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

SD-WAN’A GİRİŞ 3: Maliyetlerinizi Düşürün!

Hızlı olmak, pek çok konuda fark yaratan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor...

Devamını Oku

SD WAN’A GİRİŞ 1: Daha Kolay Bir Ağ Yönetimi

Teknoloji, gündelik hayatımızı kolaylaştırmaya her geçen gün devam ederken kendisine...

Devamını Oku

Red Hat Openshift

Bulut teknolojilerinin en temel bileşenlerinden ‘Container’ların, dağıtım ve yönetimi...

Devamını Oku

Cisco SD-WAN: Yepyeni Bir WAN Deneyimi!

Cloud (bulut) uygulamalarının yaygınlaşması, görsel ve sesli iletişimin iş yaşamının vazgeçilmez...

Devamını Oku

Cloud Collaboration güvenli mi? Cloud mu On premise çözüm mü?

Bulut teknolojileri tabi ki özellikle bazı sektörler için güvenlik...

Devamını Oku

Neden Cisco İş Birliği Çözümleri?

Bugün dünyada bir kurumun tüm gerçek zamanlı iletişim...

Devamını Oku

Kariyer Fırsatları

En ileri teknolojilerle çalışırken,
yeni bakış açıları sunmaya hazır mısınız?

İletişim

Aklınıza takılan her konuda bizimle
iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.